üye ol »


* kakis.gov.tr adresine ücretsiz üye olabilirsiniz!

e-Devlet Kapısı İçerik Yönetim Sistemi Kamu Kurumlarına Tanıtıldı

Başlangıç tarihi Ocak 28, 2009 - Bitiş tarihi Mart 11, 2009 Expired

e-Devlet Kapısı İçerik Yönetim Sistemi, 27 Ocak Salı günü Dedeman Otel’inde kamu kurum ve kuruluşlarından temsilcilerin katılımıyla düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı.

Türksat A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Kaplan, e-Devlet Kapısı projesinin ve bununla bağlantılı olarak portalde sunulan içeriklerin önemine değindi. Ayrıca, “kamu kurumlarının www.türkiye.gov.tr’de sundukları hizmetlerin vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmesi” gereğine vurgu yaptı. Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay ise konuşmasında şu konulara değindi:

“18 Aralık 2008 tarihinden itibaren, Türk kamu yönetiminde değişim, dönüşüm ve gelişim açısından tarihi günler yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Bilgi toplumuna dönüşümü amaçlayan e-Dönüşüm Türkiye Projesi’nin önemli bir bileşeni olan e-Devlet Kapısı, birbiri ile entegre olmuş, etkin, şeffaf ve basitleştirilmiş iş süreçlerine sahip bir yapılanma gerektirmektedir. e-Devlet Kapımızın içeriğinin ve kapıdan verilen hizmetlerin çeşitlenmesi açısından hiç hız kesmeden çalışmaları sürdürmemiz gerekiyor. Bu süreçte baştan beri olduğu gibi, bundan sonra da hep birlikte el ele vererek büyük işler başaracağımızdan hiç şüphemiz yok.”

Açılış konuşmalarının ardından, e-Devlet Kapısı İçerik Yönetim Sistemi, yapılan bir sunum ve örnekler ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerine tanıtıldı.

Toplantının son bölümünde ODTÜ Öğretim Üyesi Doç Dr. Kürşat Çağıltay tarafından gerçekleştirilen sunum ile Bilgi Toplumu Stratejisi 27 no’lu eyleminde belirtilen ve Türksat tarafından yürütülen “Kamu İnternet Siteleri Standardizasyonu ve Barındırılması” görevi çerçevesinde hazırlanan Kamu Kurumları İnternet Siteleri Standartları ve Önerileri Rehberi ve kamu kurumlarına destek verici bilgilerin bulunduğu www.kakis.gov.tr adresli site tanıtıldı.